- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
GALERIE CELLA

Matiční 4, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.cz


otevřeno: út - čt 9.00 - 11.00 a 13.00 - 17.00 hod.3.5. - 20.6.

HANS PETER KUHN - CYCLES / CYKLY
Výstava berlínského umělce Hanse Petera Kuhna (*1952) bude druhou z výstavní série věnované průkopníkům zvukového umění v Galerii Cella v Opavě. Po Milanu Knížákovi se tak představí umělec, jehož kariéra zahrnuje četné spolupráce s osobnostmi světového divadla a performance a desítky výstav a veřejných realizací v evropských, amerických či asijských metropolích.
Výstava nazvaná Cycles / Cykly představí dvě audiovizuální instalace Hanse Petera Kuhna, které byly dříve prezentovány na výstavách v Německu, Dánsku, Itálii a Belgii. Instalace Richtungsweisend (Směrodatné) kombinuje panoramatické video na čtyřech rozměrných obrazovkách s autorskou hudební kompozicí, instalace Aus der Tiefe (Z hloubky) je pohyblivým objektem s šestnácti pulzujícími reproduktory přehrávajícími téměř neslyšnou skladbu.
Hans Peter Kuhn (*1952)
Žije a působí v Berlíně a v Amino (JP).
Německý umělec a skladatel Hans Peter Kuhn je aktivní na mezinárodní umělecké scéně od konce sedmdesátých let. V době, kdy jako zvukový technik a také autor zvuku pracoval v divadle Schaubühne am Halleschen Ufer v Berlíně, začal spolupracovat s výraznými osobnostmi soudobého divadla, choreografie, scénografie a tance. Tato spolupráce jej spojila mimo jiné s avantgardním americkým režisérem Robertem Wilsonem, s nímž od té doby Kuhn spolupracoval na více než třiceti představeních anebo instalacích. V roce 1993 společně získali ocenění Zlatý lev na Bienále v Benátkách. Od osmdesátých let Kuhn kromě zmiňovaného působení v prostředí současného divadla a tance vystupuje také jako umělec a autor prostorových instalací. Jeho hlavním zájmem je prostorové působení světla a zvuku. Dokonalé ovládnutí technologií mu umožňuje precizně utvářet prostředí, ať už pracuje uvnitř galerie nebo v exteriéru. Rozměrné site-specific instalace ve veřejném prostoru připravil mj. v New Yorku, Leedsu, Singapuru, Pittsburghu nebo Berlíně. Jeho dílo je zastoupeno v předních zahraničních sbírkách a vystavoval ve institucích v Evropě, Spojených státech, Japonsku a v dalších zemích. Od roku 2012 vyučuje na Univerzitě umění v Berlíně. Výstavy Cycles / Cykly v Galerii Cella a následná Undefined Landscape IV / Nevymezená krajina IV v Domě umění v Opavě jsou jeho prvním představením v České republice.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 3.5. v 18.00 hodin v Galerii Cella. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky