- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
GALERIE CELLA

Matiční 4, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.cz


otevřeno: út - čt 9.00 - 11.00 a 13.00 - 17.00 hod.15.6. - 18.8.

ANNEGRET HEINL A JAN STEKLÍK: BACK IN OPAVA
Výstava.
Annegret a Jan jezdívali do Opavy v minulých dvou desetiletích poměrně často. Vystavovali samostatně nebo s Karlem Neprašem či Benem Pattersonem v Domě umění, ale také na výstavách k poctě Johna Cagea „Na houby“ a Jiřího Koláře „Vy troubo!“. Naposledy se výstavně v Opavě setkali s dalšími umělci - Jennifer de Felice a Tomášem Skalíkem - v Galerii Cella v roce 2014.
Výstava Back in Opava představí Steklíkův kresebný koncept Dablovky, na kterém pracoval s řadou uměleckých přátel. V Gelerii Cella bude vystaven cyklus, který vytvořili společně s Annegret Heinl, umělkyní z Kolína nad Rýnem. Od ní bude také možno poznat nové kresby vytvořené na zdi Celly a shlédnout živou kresbu v Hovornách, při níž zahájení výstavy proběhne.23.8. - 15.10.
OPAVA: PO PROUDU ZVUKU II
MAGDALÉNA MANDERLOVÁ & MICHAL KINDERNAY
Výstava.
Dlouholetým výstavním tématem Bludného kamene je zvuk a zvuková prostředí. S touto vrozenou preferencí pořadatele a organizátora experimentálních koncertů a řady netradičních multimediálních a intermediálních výstav koresponduje také pokračující spolupráce s Magdalénou Manderlovou a Michalem Kindernayem. Na podzim loňského roku představili tito umělci v Galerii Cella částečné průzkumy terénu souvisícího s řekou Opava a zvuky, které vydává a které kolem ní zní. Nyní se tvůrci chystají svou více než roční práci uzavřít a představit veřejnosti. Kromě zahájení výstavy je součástí celého konceptu obou umělců křest publikace Po proudu zvuku, zahájení internetové aktivity Zvuky Opavy a komentované poslouchárny krajiny kolem řeky Opavy.
Výstava samotná je estetickým uchopením zvuku jako takového a také zvuku, který zní kolem řeky Opavy. Publikace Po proudu zvuku je subjektivně objektivní literární zprávou o městě Opavě, jejím okolí, její historií a především o její stejnojmenné řece a zvucích, které bylo a je možno slyšet. Komentovaná poslouchárna by měla nechat zaznít zvuk krajiny v její autentické podobě a konečně webové stránky Zvuky Opavy by měly být otevřeným depozitářem zvuků tohoto města a jeho okolí. Uskutečňováním možností těchto stránek má Opava historickou příležitost vlastnit a rozvíjet svou zvukovou paměť, tedy něco pro Opavu zcela nového a jedinečného.
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 23.8. v 18.00 hodin v Galerii Cella. Zahájení proběhne před Hovornami na Masarykově třídě, následně se přesuneme do Galerie Cella. Po zahájení proběhne v Matičním domě koncert Bryana Eubankse a Xaviera Lopeze v rámci cyklu Pohyby-Zvuky-Prostory, který v letošním roce připravuje kurátor Paweł Szroniak.
23.7. - 30.9. / Továrna Litultovice
TOMÁŠ SKALÍK - KAMENY
Výstava.
Ve své vlastní umělecké tvorbě se Tomáš Skalík v posledních letech zabývá především tzv. kontaktním sochařstvím, které studuje prací s kamenem. Skulptury, které z tohoto bádání vznikají, jsou určeny ke kvazi funkčnímu užívání a nabádají ke kontaktu.
Výstava bude přístupná v po-pá od 9.00 do 14.00 hodin, jiný čas a o víkendech po telefonické domluvě. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky