MĚSTO HRADEC NAD MORAVICÍ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
MĚSTO HRADEC NAD MORAVICÍ

Městský úřad Hradec nad Moravicí
Opavská 265, 747 41, Hradec nad Moravicí, tel.:
+420 553 783 922
www.muhradec.cz
e-mail:
epodatelna@muhradec.cz


Informační centrum Hradec nad Moravicí

Podolská 156, 747 41, Hradec nad Moravicí, tel.: +420 595 173 043čtvrtek 4.8. / 20.00 hod. / zámek Hradec nad Moravicí

JAREK NOHAVICA A PŘÁTELÉ
Koncert.sobota 6.8. / 14.00 hod. / Central park Hradec nad Moravicí
LETNÍ SLAVNOST - CYKLISTICKÝ DEN
Letní slavnost půjde Do sedel! Komentované vyjížďky, cyklokuriozity, cyklobar, wokshopy, kvízy, velký taneční orchestr, swingová taneční show, tančírna a další zábava vás čeká při sobotě 6. srpna 2022.
Dva nové komentované cyklistické okruhy v Hradci nad Moravicí seznámí účastníky se bohatou historií, překrásnou přírodou, významnými osobnostmi i poutavými příběhy. Každý účastník obdrží k trase brožuru nabitou historickými zajímavostmi a fotografiemi. Na cyklovyjížďku se mohou zájemci přihlásit na stránkách Elegant spolku, který tuto akci pro vás připravuje. Nejen pro cyklisty, ale také pro všechny ostatní je připraven bohatý doprovodný program.sobota 6.8. / 15.00 hod. / hřiště Branka u Opavy
BRANKA FEST
3. ročník hudebního festivalu.neděle 7.8. / 8.45 hod. / horní parkoviště Smurfit Kappa Žimrovice
TECHNOTRASA - WEISSHUHNŮV KANÁL
Speciální komentované prohlídky plné zajímavostí o unikátním vodním díle, které postavil podnikatel pruského původu Carl Weisshuhn, stavitel mnoha silnic, železnic, tunelů nebo viaduktů, majitel Jánských Koupelí, pradědeček Joy Adamsonové a osobní přítel T. A. Edisona. Vstupenky můžete zakoupit osobně v TIC Hradec nad Moravicí nebo na webu www.technotrasa.cz, kde je nutné platbu provést do hodiny po obdržení potvrzení, jinak se rezervace automaticky zruší. Vstupné 100,- Kč.

sobota 13.8. / 14.00 hod. / Central park Hradec nad Moravicí
HRADECKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI
K poslechu, ale také možná k tanci zahraje od 17.00 hodin kapela TRB.pátek 19.8. - sobota 20.8. / 15.00 resp. 11.00 hod. / zámek Hradec nad Moravicí
HRADY CZ 2022
Šestou zastávkou festivalu HRADY CZ 2022 je Hradec nad Moravicí! V areálu není bankomat a je možné platit pouze hotově, na barech s pitím i kartou.pátek 26.8. / 9.45 hod. / horní parkoviště Smurfit Kappa Žimrovice
TECHNOTRASA - WEISSHUHNŮV KANÁL
Speciální komentované prohlídky plné zajímavostí o unikátním vodním díle, které postavil podnikatel pruského původu Carl Weisshuhn, stavitel mnoha silnic, železnic, tunelů nebo viaduktů, majitel Jánských Koupelí, pradědeček Joy Adamsonové a osobní přítel T. A. Edisona. Vstupenky můžete zakoupit osobně v TIC Hradec nad Moravicí nebo na webu www.technotrasa.cz, kde je nutné platbu provést do hodiny po obdržení potvrzení, jinak se rezervace automaticky zruší. Vstupné 100,- Kč.

sobota 27.8. / 15.00 hod. / hřiště Domoradovice
SLAVNOST DOMORADOVICE
Slavnostní otevření hřiště po obnově v Domoradovicích.

sobota 27.8. / 19.00 hod. / zámek Hradec nad Moravicí
HRADOZÁMECKÁ NOC
13. ročník Hradozámecké noci se opět bude loučit s prázdninami. Připravuje se opět bohatý doprovodný program pro děti a dospělé po celé České republice. Opět budou připravena kulturní představení, ohnivé show, netradiční prohlídkové okruhy a dokonce také adrenalinové zážitky. Také u nás na zámku na Hradci!

sobota 27.8. / 20.00 hod. / areál chovatelů Hradec nad Moravicí
BOHUČOVSKÁ OLDIES PARTY
Akci pořádá Event Dance Production.neděle 28.8. / 8.45 hod. / horní parkoviště Smurfit Kappa Žimrovice
TECHNOTRASA - WEISSHUHNŮV KANÁL
Speciální komentované prohlídky plné zajímavostí o unikátním vodním díle, které postavil podnikatel pruského původu Carl Weisshuhn, stavitel mnoha silnic, železnic, tunelů nebo viaduktů, majitel Jánských Koupelí, pradědeček Joy Adamsonové a osobní přítel T. A. Edisona. Vstupenky můžete zakoupit osobně v TIC Hradec nad Moravicí nebo na webu www.technotrasa.cz, kde je nutné platbu provést do hodiny po obdržení potvrzení, jinak se rezervace automaticky zruší. Vstupné 100,- Kč.sobota 3.9. / 14.00 - 17.00 hod.
FAJNE LÉTO
Doprovodná akce Technotrasy k uzavření letošní prohlídkové sezóny Weisshuhnova kanálu. Těšit se můžete na lesní bar, country kapelu, projížďky s koníkem, animační program nejen pro děti, ale také pro dospělé, výstavu o životě a díle Carla Weisshuhna či Joy Adamsonové.

sobota 17.9. / 13.00 hod. / Central park Hradec nad Moravicí
ZAŽÍT MĚSTO JINAK
14.00 - 18.00 hod. - zábavný program, workshopy s regionálními produkty a další atrakce, výtečná gastronomie - Máma mele kafe, Vitaminátor, Pivotéka 13, Hamburgery Matadaj a další, štípání břidlice, flašinet, kapela.
14.00 - 18.00 hod. - Den čisté dopravy - doprovodný program pro celou rodinu, přehlídka elektroautomobilů, elektrokol a dalších dopravních prostředků či komunální techniky.
14.00 a 15.00 hod. - Áda Dudek - zábavné vystoupení nejen pro děti plné písniček, malování a hlavně humoru.
18.00 hod. - Babinec - Vína Lichnovských - degustační večer s přednáškou o vínech, která byla ve sklepích a podávala se při různých příležitostech v rodině Lichnovských. Kapacita omezena, rezervace babinec@muhradec.cz.
8.7. - 30.9. / Městská knihovna Hradec nad Moravicí
ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ
Výstava fotografií Hradce a blízkého okolí hradeckého rodáka Jiljího Slívy, zejména pak řeky Moravice od Žimrovického splavu po splav Kylešovický. Fotografie zachycují čtyři roční období v tomto regionu, a to během posledních asi pětadvaceti let. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky