- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
KINO MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czčtvrtek 6.6. / 18.00 hod.

SPOLEČNĚ SAMI
Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé ve dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu.
Poznáváme tři příběhy konkrétních studentů.
Ema (Natálie Grossová), jedna z Petrových studentek, hledá přivýdělek, aby si udržela krok se spolužáky z bohatých rodin. Její výběr brigády ji však krom peněz přinese také nečekanou kontroverzi.
V maturitním ročníku se tři ambiciózní studenti - Oskar (Štěpán Tuček), Tadeáš (Jindřich Žampa) a Robert (Ladislav Ondřej) rozhodnou podat přihlášku na medicínu. Před přijímačkami si však chtějí vyzkoušet pitvu reálného člověka, aby měli před ostatními studenty náskok. Začínají vytvářet plán, kde seženou svoji oběť.
Studentka Anička čelí zase výzvám spojeným s touhou být pro svoji matku jediným důležitým člověkem v životě.
Hrají: Natálie Grossová, Zlata Adamovská, Jakub Moulis, Miroslav Šimůnek, Ladislav Ondřej, Jindřich Žampa, Štěpán Tuček, Alexandra Bucki, Markéta Hrubešová, Lukáš Langmajer, Denisa Pfauserová, Ivan Vyskočil, Dana Syslová
Režie: Gabriela Sittová
České drama, 2024, 90 minut.

středa 12.6. a čtvrtek 13.6. / 18.00 hod.
LÁSKA NA ZAKÁZKU
Lehká komedie plná oblíbených hereckých tváří, mezi kterými nechybí ani dva čeští Belmondové! Zatímco většina romantických hrdinů musí ujít strastiplnou cestu, aby se jejich přání splnila, Eva a Vítek dostanou hned na začátku všechno, po čem touží. Jenže záhy se z jejich splněných snů stane skutečná noční můra a jim začne docházet, že opravdové štěstí na ně čeká jinde, než si doteď mysleli.
Dávejte si pozor na to, co si přejete, může se to splnit. A v nové české komedii scenáristky a režisérky Evy Toulové taky splní! Hlavní hrdinové totiž nastupují do práce snů a jejich život konečně nabírá ten správný směr. Anebo že by to nebyla zas taková procházka růžovým sadem, jak si představovali? Eva (Eva Toulová) sice získává, jako jediná žena, práci v nejlepší reklamní agentuře v zemi, to ale ještě netuší, že pod vedením sexistického šéfa (Václav Vydra). Vítek (Martin Kraus) se zase po letech konečně odhodlal otevřít si vlastní hypnoterapeutickou ordinaci, naráží ale na nepochopení okolí, které nemá ani ponětí, co od hypnoterapie očekávat. Všechno se otáčí ve chvíli, kdy Eva dostává zakázku na reklamu, která má jediný cíl - aby se dotyčný do klientky zamiloval.
Hrají: Martin Kraus, Eva Toulová, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Václav Vydra, Igor Bareš, Valerie Zawadská, Jaromír Nosek
Režie: Eva Toulová
Česká komedie, 2024, 82 minut.

úterý 18.6. / 18.00 hod.
DJANGO
Petr Janda, frontman skupiny Olympic, zpěvák, skladatel a kytarista, jedna z největších legend v historii české populární hudby, oslavil v květnu roku 2022 své již 80. narozeniny a koncem téhož roku 60. výročí vzniku skupiny Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikl celovečerní dokumentární film o tomto výjimečném hudebníkovi a otci čtyř dcer.
Režisérka Olga Malířová Špátová vytvořila strhující příběh o lásce k hudbě, o posedlosti, vášni, o komponovaní a také hraní. O krásách a strastech tvorby a o životě muzikanta. Ale též o bolesti ze ztráty milovaných a blízkých přátel. O chybách a slabostech normalizační éry, která bigbítové hudbě a kultuře házela klacky pod nohy.
A proč právě Django? To je přezdívka, kterou dostal Petr Janda, když v roce 1968 absolvoval turné po Francii. Francouzi používali jeho jméno a říkali mu Žambon, což je šunka, Žanda nebo Žamon. Až bubeník Jan Antonín Pacák mu začal říkat Django, podle slavného francouzského džezového kytaristy Jeana „Django“ Reinhardta, který je Petrovým velkým vzorem.
Hrají: Petr Janda, Alice Jandová, Marta Jandová, Eliška Strakošová, Anežka Jandová, Rozálie Jandová, Matouš Janda, Petr Janda ml.
Režie: Olga Malířová Špátová
Český dokumentární film, 2024, 110 minut.KULTURNÍ AKCE V KINĚ MÍR OPAVA


úterý 25.6. / 19.00 hod.
ŠTĚSTÍ
Divadelní představení.
Komedie pro muže a ženu. Svižná, vtipná, nepostrádá ale vážnější tóny.
Nejspíš to znáte sami. Náhodné setkání vás svede dohromady s někým, kdo vás nesmírně přitahuje. Drobným problémem je, že vaše světonázory jsou zcela, ale zcela neslučitelné. Luisa je svobodná spisovatelka. Alexander je majitel restaurace uprostřed rozvodu. Luisa nemá žádné děti. Alexander má tři dcery. Luisa má mnoho zájmů. Alexander se, kromě žen a své restaurace, nezajímá o nic. Spojuje je snad jen strach ze stárnutí a ze samoty .... a také rozhodnutí, že zkusí štěstí spolu. A tehdy se Alexander dozví to poslední, co by chtěl v počátcích nového života slyšet...
Hrají: Lucie Vondráčková, Hynek Čermák
 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky