SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czpátek 7.6., 14.6., 21.6., 28.6. / 22.00 a 23.00 hod. / Fyzikální ústav v Opavě

POZOROVÁNÍ OBLOHY NA OBSERVATOŘI WHOO!
Fyzikální ústav zve všechny zájemce z řad veřejnosti na pozorování oblohy, organizované observatoří WHOO!. Akce se bude konat na nově otevřené pozorovací terase každý pátek v červnu ve dvou časových intervalech 22.00 - 23.00 hodin (1. termín), 23.00 - 24.00 hodin (2. termín). Pozor, maximální kapacita na každé pozorování je 10 osob. V případě nejasného počasí je připraven náhradní program v místní učebně. Termín pozorování je nutné si zarezervovat na e-mailové adrese lucie.dospivova@physics.slu.cz nebo tomas.graf@physics.slu.cz. Při rezervaci, prosím, specifikujte vybraný čas rezervace, počet osob, jméno a příjmení kontaktní osoby.středa 5.6. / 11.15 hod. / Fakulta veřejných politik v Opavě
PHDR. JAN SVOBODA - DOSPÍVAJÍCÍ A SOUČASNOST
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
PhDr. Jan Svoboda je akreditovaný lektor pro ČR a SR pro všechny stupně školství. Pracoval jako poradenský psycholog a psychoterapeut, supervizor dětských domovů, ale také azylových domů.  V současné době působí jako vysokoškolský učitel a odborný asistent na katedře školní a pedagogické psychologie Ostravské univerzity. Je autorem či spoluautorem několika knih a více než stovky časopiseckých článků.
Cyklus Moderní výzvy lidstva připravuje již 5 let Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik. Debata bude přenášena formou streamu, který bude poté ke zhlédnutí na youtube kanálu Moderních výzev lidstva. Určen je nejen studentům, ale také široké veřejnosti.  Vstup je zdarma.pátek 7.6. / 17.00 - 22.00 hod.
SLEZSKÁ MUZEJNÍ NOC 2024
Ústav historických věd ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací připravili program pro veřejnost. Zveme do kostela sv. Václava na středověkou módní přehlídku s Mgr. Hankou Komárkovou, Ph.D.
MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky