SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czstředa 7.12. / 11.00 hod. / Fakulta veřejných politik v Opavě

MICHAEL ŽANTOVSKÝ - VÁCLAV HAVEL TADY A TEĎ
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
V přednášce s názvem Václav Havel tady a teď se studentům, ale také široké veřejnosti dnes v posledním letošním dílu cyklu Moderní výzvy lidstva představí ředitel Knihovny Václava Havla, překladatel, novinář, spisovatel, tiskový mluvčí, poradce prezidenta, diplomat Michael Žantovský. Přednáška se uskuteční 7. prosince od 11.00 hodin v aule Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14.
Dotkneme se témat jako moc a bezmoc občanské společnosti, proč je důležité mít prezidenta, nárůst extremismu a populismu, demokracie tváří v tvář válečné lítici či politické korektnosti, radosti překladatelského řemesla nebo zda se Václav Havel opravdu setkal s Woodym Allenem.
Přednášku bude možno sledovat také jako online stream, který bude dostupný poté také v záznamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva. Vstup na akci je volný. Přednáškový cyklus připravuje Mendelovo gymnázium a Fakulta veřejných politik ve Opavě, online stream zajišťuje obor Audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
8.12.2022 - 4.1.2023 / UniPoint OC Breda & Weinstein Opava
MAPA MILOSTNÝCH PŘÍBĚHŮ ČR
Výstava.
Výstava zmapuje milostné příběhy napříč historií. Na prosinec připravila Fakulta veřejných politik zajímavou výstavu s názvem Mapa milostných příběhů ČR. Vernisáž proběhne 8. prosince v 17.00 hodin v UniPointu v OC Breda & Weinstein a výstava bude veřejnosti volně přístupná až do začátku ledna, vždy po dobu provozu obchodního centra.
Téměř za každým druhým rohem můžeme v České republice spatřit hrad, zříceninu, zámek, nějakou vyhlídku, památný strom nebo pouhá boží muka. Jak to již řekla celá řada lidí, kromě moře máme opravdu vše, na co si člověk vzpomene. Přitom každý z nás má své místo, které mu evokuje hezké vzpomínky na první rande, procházky a jiné pěkné zážitky. Existují také místa, která jsou spojená s milostnými příběhy významných či slavných osobností. K některým se vztahují zajímavé legendy, pověsti, příběhy o šťastné či mnohdy také nešťastné lásce, vášni, ale také o nenávisti a zradě.
Některé příběhy mají svůj historický podtext, jindy se jedná o pouhou spekulaci. Na některé existuje i několik pohledů a možných výkladů. Víte například, kde poznal český kníže Břetislav svou milou Boženu nebo kde došlo k prvnímu případu odhalení čarodějnic u nás?
Zpříjemněte si předvánoční čas či nakupování v OC Breda & Weinstein návštěvou výstavy, která bude ke zhlédnutí až do 4. ledna 2023. Autorem výstavy je doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. z Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik ve Opavě.


MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky