KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czsobota 1.6. / 14.00 - 18.00 hod.

SLAVÍME DEN DĚTÍ!
Den dětí slavíme i v naší knihovně. Kromě sladké odměny budou připraveny výtvarné dílničky, hrací zóna pro malé děti a pro větší děti dobrodružná úniková hra s názvem „Timo“. Na ochozu bude ke zhlédnutí výstava ilustrací Lenky Dobešové ke knize Povídání o trpaslíčcích od Jarmily Haškové Sitarové.
Akce proběhne ve spolupráci s OKO Opava a Slezským zemským muzeem Opava.úterý 11.6. / 16.00 hod. / dětské oddělení
ČTENÍ HRAVĚ
Novou čtenářskou dílnu Čtení hravě pro předčtenáře, nečtenáře, začínající čtenáře či jejich doprovod jsme pro vás ve spolupráci s kantory, kteří se dlouhodobě věnují čtenářské gramotnosti připravili na dětském oddělení. Našim cílem je naučit děti a nejen je, že čtení není povinnost, ale zábavné trávení volného času, radost a potěšení. Nutná rezervace z důvodu omezené kapacity.středa 12.6. / 10.00 hod. / Křížkovského sady Opava
KLUB MAMINEK - VÍTÁNÍ LÉTA - ZRUŠENO !!!
Knihovna Petra Bezruče v Opavě, její pobočka z Kateřinek, zve na setkání pro nejmenší ve Křížkovského sadech v Opavě (u Ptačího vrchu) s názvem „Vítání léta“.čtvrtek 20.6. / 8.30 hod. / online - multimediální učebna KPBO
BRAIN&BREAKFAST - DIZAJN AKO NÁSTROJ SPOLOČENSKÝCH ZMIEN
Knihovna Petra Bezruče v Opavě bude opět promítat další inspirativní snídani v knihovně z cyklu živých vysílání projektu Brain&Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat. Téma nacházejícího vysílání Brain & Breakfast bude Dizajn ako nástroj spoločenských zmien.
Dodo Dobrík sa bude zamýšľať nad rolou grafického dizajnu a grafického dizajnéra ve súčasnej spoločnosti a chce predstaviť dizajn, ktorý má s ohľadom na spoločnosť záujem pomáhať, zmierňovať obavy, motivovať, alebo podporovať.
Dizajn má zásadný vplyv na kvalitu našich životov, či už je to komunikačný dizajn, dizajn služieb a procesov alebo dizajn aplikácií. Môže byť dobrý, zlý, ale môže aj ubližovať. Ako príklad Dodo uvedie projekty, ktoré v spoločnosti rezonovali či už počas pandemie alebo pri súčasnom vojnovom konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom. Predstaví aj svoj nový projekt, ktorý má ambíciu podpovať ľudí zasiahnutých vplyvom infomačnej vojny, ktorej sme vystavení.4.4. - 28.6.
VĚRA KARASOVÁ - AKVARELOVÁ MALBA
Výstava obrázků paní Věry Karasové s názvem Akvarelová malba.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, út, čt 8.00 - 18.00 hod., st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.3.5. - 15.6.
POVÍDÁNÍ O TRPASLÍČCÍCH
Výstava ilustrací Lenky Dobešové ke stejnojmenné knize Jarmily Haškové Sitarové.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.10.6. -
SETKÁNÍ V SERIGRAFIÍCH
Výstava známého manželského páru, Setkání v serigrafiích, Vladimíra Preclíka a Zdeny Fibichové.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.

1.5. - 30.6.
LIDI
Výstava studentských kreseb studentů 2. ročníku SŠPU Opava na téma LIDI.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.2.5. - 30.6.
KVĚTOMLUVA
Klauzurní práce žáků prvního ročníku oboru grafický design SŠPU Opava.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky